Szemetiné Szántó Ibolya vagyok, jelenleg Győrben élek. Tapolcán születtem, és Veszprémben érettségiztem. A Stadion utcai kollégium falai közül indulva négy évig koptattam a várba vezető macskaköveket. Éles váltással kerültem a pedagógiai pályára, a győri Apáczai karon végeztem tanítóként. Később magyar szakos tanárként szereztem második diplomámat Szombathelyen.
Harminc éve gyakorlom a pedagógus pályát, ezalatt az idő alatt rengeteg tapasztalatot szerezem a gyermekek nevelése kapcsán. Kicsik és nagyok egyaránt kezem alatt voltak, gyakorlatban láttam, hogy a nyolc év alatt milyen hatalmas változáson mennek át nem csak fizikailag, hanem értelmileg, mentálisan és szociálisan is. Nem könnyű ez az út sem nekik, sem a szülőknek! A hosszú évek során bizony tapasztaltam azokat a negatív jelenségeket is, amelyek megnehezítik a családok életét.
Magam úgy éreztem, nem tudok eleget tenni egyes gyerekekért, elsodor bennünket az ár. Néhány éve egy figyelemzavaros kis tanítványom a tanév első hónapjaiban lényegesen jobb képet mutatott, mint előző évben. Dicsérésemre szülei elmondták, hogy a nyáron neurofeedback tréningre jártak. Akkor, mint most is sokan, visszakérdeztem. Hová? ☺
Innen indult el érdeklődésem e fantasztikus lehetőség irányába. Sok-sok információ elolvasása után határoztam el, hogy ezzel kell foglalkoznom. Elvégeztem a képzést, és gyakorlatot szereztem a győri, mosonmagyaróvári, csornai praxisban.
Most már Veszprémben is, számotokra is lehetőség lesz megtapasztalni ennek az innovatív technológiának a szerteágazó előnyeit a Neuro Banance-nál.